Właściciel NBA traci możliwość odliczenia odroczonego podatku dochodowego

image

Faul na sztuce! W nowej sprawie Hoops, LP, TC Memo 2022-9, 2/23/22, były właściciel profesjonalnej drużyny koszykarskiej próbował odliczyć niekwalifikowane odroczone wynagrodzenie, które było należne dwóm jego zawodnikom. Jednak Sąd Skarbowy uznał, że dokonywanie bieżących odliczeń było naruszeniem zasad.

Na początek kilka informacji. Niekwalifikowany plan odroczonych płatności jest rozwiązaniem, które zwykle jest tworzone w celu uzupełnienia kwalifikowanego planu emerytalnego, takiego jak plan 401(k). Jest to często atrakcyjne narzędzie rekrutacyjne dla pracodawców.

Na początek, plan jest zwolniony z większości wymogów sprawozdawczych i ścisłych zasad ERISA, więc może dyskryminować wysoko wynagradzanych pracowników (HCE). Dodatkowo, nie podlega on zasadom wymaganej minimalnej dystrybucji (RMD) dla planów kwalifikowanych. W związku z tym, takie plany mogą być atrakcyjne dla pracowników będących w szczytowym okresie swojej kariery.

Ponadto, jeśli pracodawca ma problemy z przepływem gotówki, wypłaty są odkładane do czasu, gdy jest to bardziej wykonalne. Plan może nagradzać pracowników HCE za spełnienie określonych standardów wydajności - indywidualnie lub dla całej operacji - zapewniając jednocześnie nabywanie uprawnień w czasie lub po wystąpieniu pewnych zdarzeń określonych w umowie.

Dopóki plan jest niefinansowy - innymi słowy, kwoty nie są odłożone i specjalnie przeznaczone na ten cel - pracownik nie jest zobowiązany do zapłaty podatku aż do przyszłej daty - zazwyczaj do emerytury. W ten sposób pracodawca nie płaci podatku aż do momentu, kiedy pracownik osiągnie dochód.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj