Podatek potrącany: Co właściciele firm powinni wiedzieć

image

Księgowi, którzy lubią rozmawiać z klientami o podatkach, powinni przypomnieć o najbardziej niepopularnej agencji rządowej. Klienci nigdy nie powinni zapominać, że Internal Revenue Service oczekuje swoich należności.

Co może się stać, gdy tak się nie stanie? Wynikająca z tego walka, która na pewno będzie nierówna, ponieważ agencja ma po swojej stronie kodeks podatkowy, aby pomóc w ściąganiu należności.

Tego rodzaju wynik skłonił mnie do poświęcenia kilku kolumn, aby pomóc społeczności księgowych. Którzy księgowi? Ci, którzy starają się oświecić klientów, którzy prowadzą firmy z pracownikami i uważają się za uprawnionych do wielokrotnego lekceważenia wieloletnich zasad dotyczących tego, jak i kiedy mają przekazywać podatki od wynagrodzeń do IRS.

Niewielkie podejście dla księgowych: Przypomnij klientom, że mogą być osobiście odpowiedzialni za niezapłacone podatki i odsetki.

Jak księgowi mogą reagować, gdy klienci ignorują przypomnienia.

Po prostu bądź bardziej stanowczy.

Powiedz klientom, że zostali wprowadzeni w błąd przez kaskady fałszywych wiadomości, które przeczytali w prasie i publikacjach elektronicznych i usłyszeli od gadających głów, które bez końca powtarzają, że IRS przekształcił się w agencję z niedostateczną liczbą pracowników i niedofinansowaną, która jest całkowicie bezsilna w egzekwowaniu przepisów podatkowych. Choć z pewnością potrzebuje i powinien otrzymywać więcej pracowników i pieniędzy, nie stał się bezzębnym tygrysem.

Pracownicy IRS są w stanie egzekwować zasady wypisane dokładnie w sekcji 6672 Internal Revenue Code. Upoważnia ona do stanowczych i szybkich działań przeciwko firmom, które pobierają podatki dochodowe i Social Security z wypłat pracowników i nie płacą ich na czas do IRS.

Typowi winowajcy.

Za chwilę więcej o odpowiedzialności osobistej i o tym, kiedy ona wchodzi w życie. Po pierwsze, zorientujmy się, jakiego rodzaju firmy wykonują manewry, aby ominąć sekcję 6672.

Nieuczciwe firmy to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, które zostały przytłoczone przewidywalnymi problemami podczas ich ciągłej walki o przetrwanie. Są poturbowane przez pandemię, brakuje im gotówki operacyjnej i nie są w stanie zaciągnąć pożyczek w bankach lub innych konwencjonalnych źródłach.

Jaki jest ich prawdopodobny los bez szybkiego zastrzyku funduszy? Upadną.

Problemy, które dręczą właścicieli firm z nadmiarem gotówki.

Są oni pod ciągłą presją, aby zebrać wystarczającą ilość funduszy na pokrycie płac brutto.

Kolejnym syzyfowym zadaniem jest przekonanie, co jest zrozumiałe, zaniepokojonych dostawców, którzy lekceważą oferty właścicieli dotyczące gwarancji spłaty istniejących i przyszłych długów. Kiedy dostawcy będą skłonni udzielić im dodatkowego kredytu? Tylko wtedy, gdy właściciele rzeczywiście spłacą część istniejących długów, i to czekami, które nie zostaną odrzucone.

"Wielka rezygnacja".

Przejdźmy do właścicieli, którzy są nieugięci w swojej niechęci do uznania, kto teraz zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie. To już nie są oni sami.

Kim są ich następcy? Ich pracownicy, którzy otwarcie twierdzą, że nie chcą pozostać w niesatysfakcjonującej pracy.

W konsekwencji, niektórzy z nich odeszli, by zająć lepiej płatne stanowiska. A przynajmniej szukają. Szczególnie ci, którzy są przyzwyczajeni do wysokich pensji i posiadają umiejętności, które trudno zastąpić na trudnym rynku pracy.

Różowe wyniki dla tych, którzy przesiadają się na statek.

Z łatwością znajdą pracę w konkurencyjnych firmach. Inni są bardziej odważni; zdecydowali się na rozpoczęcie przedsięwzięć biznesowych i zostanie swoimi własnymi szefami.

Jak i dlaczego właściciele zdecydowali się na bezsensowne rozwiązania, które wpędziły ich w kłopoty podatkowe.

Co zrobili: zapłacili pracownikom ich pensje netto i nie dokonali wymaganych depozytów wysokich kwot podatku dochodowego i podatków Social Security do IRS. Co powinni byli zrobić: ściśle przestrzegać tych wymogów.

Dlaczego tego nie zrobili? Ponieważ, racjonalizowali ci wiecznie optymistyczni szefowie, pandemia prawdopodobnie jest w ostatnich stadiach, a biznes nieuchronnie się podniesie. Poza tym byli przekonani, że ich firmy spłacą to, co tymczasowo "pożyczyli" od IRS.

Ich panglossowskie podejście przypomina mi tekst Lorenza Harta "It Never Entered My Mind". Tak samo nigdy nie przyszło im do głowy, że śledczy IRS stanowczo i szybko rzucą się na nich, ponieważ wykorzystali potrącone podatki do uzupełnienia tymczasowych braków gotówki.

A tak na marginesie, czy zastanawiali się, czy nie sprawdzić wcześniej u swoich księgowych? Nie.

Jak źle mogą potoczyć się sprawy, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego.

Wiele tysięcy osób, które grały w gry z potrącanymi podatkami, zostało oszołomionych tym, co spotkało ich po tym, jak ich stroje nie zapłaciły tych podatków. Ponieważ stali się oni osobiście odpowiedzialni, IRS mógł przejąć fundusze na ich kontach bankowych i planach emerytalnych lub zająć inne osobiste aktywa.

100-procentowa kara.

Sekcja 6672 upoważnia IRS do nałożenia kary równej 100 procent należnej kwoty na osoby, które są odpowiedzialne za zbieranie lub płacenie potrąconych podatków, a które umyślnie nie zbierają lub nie płacą ich.