Nadszedł czas, aby księgowi przyjęli Fintech

image

"Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz słowo 'fintech'?" Michael Ly zapytał wypełnioną po brzegi salę podczas swojej sesji na AccountingWEB Live Summit.

Kilka osób wykrzyknęło odpowiedzi. "Intuit Quickbooks!" "Xero!" "Automatyzacja!" "Innowacje!"

Chociaż fintech - czyli technologia finansowa, która dostarcza usługi finansowe, takie jak bankowość online - jest obecna w przestrzeni konsumenckiej od 10 lat, Ly zauważył, że zrobiła niewiele wejść w świat SMB. Przewiduje on jednak, że wkrótce to się zmieni, jeśli jeszcze nie zaczęło. A wielu księgowych wciąż musi nadrobić zaległości. "What's Next? Fintech Trends Accountants Should Pay Attention To" to wkład Ly w oferowanie klasy "fintech 101" dla księgowych.

Wielu księgowych obawia się, że fintech może uczynić ich przestarzałymi, podczas gdy inni są zainteresowani, ale nie są pewni, co to jest i od czego zacząć. Historia tej technologii jest pouczająca i służy do zapewnienia kontekstu dla tego, gdzie jesteśmy dzisiaj. Fintech istnieje już od około 10 lat, nawet jeśli nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Skupiał się głównie na konsumentach i obejmował takie rzeczy jak aplikacje bankowe w telefonie, platformy crowdfundingowe i aplikacje, które pomagają ludziom inwestować swoje pieniądze. Teraz fintech szybko się rozwija i ma ogromny wpływ na sposób prowadzenia biznesu: Ly przewiduje, że prawie każda większa firma zaangażuje się w fintech w taki czy inny sposób w ciągu najbliższych kilku lat.

Ale jak się tu znaleźliśmy?

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj