Jak właściciele firm mogą zmienić się w kierunku nowej przyszłości

image

Marzec 2020 roku był miesiącem, którego nigdy nie zapomnimy. Kiedy amerykańskie firmy zaczęły zamykać swoje sklepy, a my zostaliśmy zamknięci, był to początek ponad dwuletniej niepewności i wyzwań. Zamknęliśmy nasze biura, przestawiliśmy się na pracę w domu i wymyślaliśmy wszystko na bieżąco. Firmy, które zainwestowały w technologię i cyfrowy obieg dokumentów, miały łatwiejsze przejście niż te, które tego nie zrobiły, ale wszyscy byliśmy na tym samym wózku - w pozycji reakcyjnej.

Malowanie obrazu

Poza niepewnością i wyzwaniami, ostatnie dwa lata przyniosły nam ogromne możliwości: uczenia się na podstawie doświadczeń, przemyślenia i wymyślenia lepszego sposobu pracy, przekształcenia naszych firm i sposobu, w jaki obsługujemy nasze zespoły i klientów oraz wykorzystania technologii i usprawnienia procesów. W końcu proces i technologia stanowią rdzeń tego, jak załatwiamy sprawy w naszych firmach. Kiedy dostosujemy procesy i technologie, mogą one posłużyć jako paliwo rakietowe przyspieszające postęp w kierunku transformacji. Namalujmy obraz możliwości, jakie obecnie istnieją w zawodzie księgowego:

  • Wzrost doradztwa i konsultingu. Większość wzrostu w zawodzie pochodzi z usług doradczych/konsultingowych, a nie z prac związanych z przestrzeganiem przepisów. Nie oznacza to, że praca związana z przestrzeganiem przepisów zniknie, ale firmy będą musiały oferować obie te usługi, aby osiągnąć swoje cele rozwojowe.
  • Znaczenie doświadczenia klienta. Wiele mówi się o postrzeganiu zawodu przez klientów. Negatywne postrzeganie ulegnie zmianie, jeśli firmy będą proaktywnie prowadzić tę zmianę. Musimy edukować rynek na temat wartości, którą możemy dostarczyć i skupić się na zapewnieniu bezproblemowego, cyfrowego doświadczenia klienta.
  • Możliwości outsourcingu i automatyzacji. W sytuacji niedoboru talentów, outsourcing i automatyzacja to jedyne dostępne opcje dla firm, które chcą zwiększyć swoje możliwości. Pamiętaj, że outsourcing nie musi oznaczać offshoringu. Istnieje wiele sposobów na outsourcing, więc zbuduj strategię, która najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia

Zobacz całą zawartość AccountingWEBZablokowanie treści


, ikona kleszczaKomentowanie

artykułówDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już


konto? Zaloguj się tutaj