Jak stworzyć odpowiednią strategię bezpieczeństwa cybernetycznego?

image

Krajobraz cyberbezpieczeństwa stale się zmienia: W latach 2019-2020 liczba ataków ransomware wzrosła o 180 procent w samej Ameryce Północnej - wynika z raportu z 2021 r. przygotowanego przez firmę SonicWall zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym. Według Cybercrime Magazine, całkowity globalny koszt szkód spowodowanych atakami ransomware ma przekroczyć 20 miliardów dolarów w 2021 r., a całkowity globalny koszt szkód spowodowanych cyberprzestępczością ma wkrótce wynieść 6 bilionów dolarów rocznie.

Dla organizacji i osób prywatnych tworzenie zabezpieczeń przed stale ewoluującymi i mnożącymi się przestępcami bez twarzy, którzy kradną tożsamość i zamykają firmy, pozostaje wyzwaniem. Gwałtowny wzrost liczby ataków typu ransomware to tylko jeden z aspektów rozprzestrzeniania się cyberprzestępczości wśród pandemii, która tworzy środowisko, w którym nawet nowo opracowane strategie zarządzania ryzykiem w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego są już nieaktualne.

Charles Seets, Jr, partner i dyrektor w firmie Ernst & Young, twierdzi, że środowisko cyberzagrożeń nigdy nie przestanie się rozwijać.

"Jeśli jesteśmy podłączeni do Internetu, jesteśmy podatni na ataki i podmioty odpowiedzialne za zagrożenia dobrze o tym wiedzą. Działają one stosunkowo anonimowo i często poza zasięgiem prawa. Jest to skomplikowane środowisko, w którym trzeba się bronić" - powiedział Seets.

Zagrożenie to jest szczególnie groźne dla księgowych i finansistów: jesteście w posiadaniu klucza do wielu bardzo ważnych i prywatnych danych finansowych. Dlatego należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby jak najdłużej pozostać w tyle za cyberprzestępcami".

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest ona w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEBLokada treści


, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj