3 główne powody, dla których ludzie wybierają karierę w księgowości

image

Czy gdybyś miał możliwość zrobienia wszystkiego od nowa, nadal wybrałbyś zawód księgowego?

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Accountemps, oddział firmy Robert Half, specjalizujący się w tymczasowym zatrudnianiu specjalistów z dziedziny księgowości, finansów i rachunkowości, wyniki są zaskakujące. Spośród 2600 ankietowanych specjalistów z dziedziny księgowości i finansów, prawie siedmiu na dziesięciu stwierdziło, że nadal wybrałoby tę samą karierę.

Pomimo stereotypów i błędnych przekonań, że zawód ten jest nudny lub że księgowi są âliczącymi ziarnaâ, księgowi powiedzieli, że wybrali karierę w księgowości z wielu powodów. Zgodnie z wynikami badania, oto trzy najważniejsze z nich:

  1. Charakter pracy i obowiązki zawodowe (45%)
  2. Pozytywne perspektywy zatrudnienia (21%)
  3. Różnorodność ścieżek kariery w tej dziedzinie (20 procent)

To ekscytujący czas, aby być księgowym," powiedział Bill Driscoll, prezes Accountemps. Żadna firma nie może przetrwać bez sprawnego zespołu księgowych. Księgowi mają dziś większy wpływ na decyzje biznesowe. Ich doświadczenie jest często wykorzystywane do analizowania danych finansowych, identyfikowania sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie przychodów oraz wydawania zaleceń, które mają wpływ na całą organizację.

Driscoll powiedział, że nie jest zaskoczony tym, że tak wielu księgowych woli pozostać w zawodzie niż wybrać inną ścieżkę kariery.

Dziś księgowi robią o wiele więcej niż tylko liczenie. Ich wpływ w biznesie wzrósł, a ich umiejętności i wiedza są poszukiwane, â dodał. Ponadto, istnieje wiele różnych ścieżek kariery w ramach tego zawodu, jeśli zdecydują się na zmianę.â

Nieprzypadkowo płace są ważnym elementem tego równania.

Według Przewodnika po wynagrodzeniach 2016 Robert Half: Accounting & Finance, wynagrodzenia początkowe w zawodzie księgowego mają wzrosnąć o 4,7% w nadchodzącym roku. Ten przewidywany wzrost wynika z dużego zapotrzebowania na księgowych, pracowników działów płac, rozliczeń i innych obszarów wsparcia. Zapotrzebowanie jest również na analityków finansowych i biznesowych, a także wyspecjalizowanych księgowych, którzy mają doświadczenie w zakresie rozpoznawania przychodów, ryzyka i zgodności z przepisami, GAAP oraz sprawozdawczości amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Wzrost wynagrodzeń w księgowości odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na księgowych i ich rosnący wpływ w organizacjach, â powiedział Driscoll.

Powiązany artykuł:

Szacuje się, że wynagrodzenia w księgowości wzrosną o 4,7% w 2016 r.